Cam Balkon Çeşitleri İzmir

Cam Balkon Çeşitleri İzmir

Cam Balkon Çeşitleri İzmir

Cam Balkon Çeşitleri İzmir https://www.izmircambalkonfiyatlari.com/wp-content/uploads/2021/05/cambalkon.jpg 1024 681 Cam Balkon İzmir - Estetik ve Ekonomik Cam Balkon İzmir - Estetik ve Ekonomik

Cam balkon çeşitleri şehirler, yazlık yerler ve kırsal yerleşim yerlerinde insanların evlerini modernize etmektedirler. İnşaat sektörü ve kentsel dönüşümün gelişmesi ile beraber modern yapılar hızla artmıştır. Bununla birlikte çeşitli cam balkon türleri de hayatımızda yer almaya başlamıştır. Kendi sektöründe oldukça yeni bir gelişme olan cam balkon sistemleri günümüzde sağladığı faydalar ile de oldukça tercih edilmektedir. Cam balkon sistemleri, camların balkon içerisine özel bir maddeden imalatı yapılan raylar üzerine monte edilme işlemidir. Bu özel madde genelde alüminyum içerikli maddedir. Yani cam balkon sistemleri alüminyum raylar üzerinde hareket eden camlardan oluşur. Cam balkon çeşitleri olarak; katlanır cam balkon, ısı camlı balkon ve sürgülü cam balkon türleri bulunmaktadır.

Cam Balkon Çeşitleri İzmir
Cam Balkon Çeşitleri İzmir

Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon çeşitleri genelde müşterinin ihtiyaçları ve cam balkon uygulanacak olan alanın özellikleri göz önünde bulundurularak yapılır. Ayrıca bir balkonun hangi amaç ile kullanılmak istendiğine bağlı olarak ta cam balkon türleri arasındaki tercihler değişkenlik gösterebilmektedir. Katlanır cam balkon sistemleri oldukça fazla kullanılan ve ilk çıkan balkon çeşitleri arasında yer almaktadır. Katlanır cam balkon sistemlerinin en önemli özelliklerinden biri katlanarak alandan tasarruf ediyor olmasıdır. Ayrıca estetik görüşü ile de balkona ayrı bir hava katar. Katlanır cam balkon sistemleri klasik cam balkonlara göre daha az yer kaplayarak balkonda daha geniş bir alan oluşmasına imkan sağlamaktadır.

Sürgülü Cam Balkon Sistemleri

İzmir Cam balkon türleriile kendinize özgü bir keyif alanı oluşturup balkonunuzu kötü hava şartlarına karşı da koruyabilirsiniz. Güzel havalarda yaptırmış olduğunuz cam balkon sistemlerini açarak temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz. Cam balkon sistemleri ile kendinize özgü şık ve keyifli bir alan oluşturmanız mümkündür. Cam balkon sistemleri katlanır cam balkon sistemleri ile sınırlı olmayıp mimar ve inşaat firmalarının yanında ev sahipleri tarafından da en çok tercih edilen cam balkon modellerinden biri se sürgülü cam balkon sistemleridir. Sürgülü cam balkon sistemlerinde beş ayrı ray sistemi bulunur. Bu ray sistemleri sayesinde camlar farklı taraflara çekilerek katlanır ve kapanır.

Isı Camlı Cam Balkon Çeşitleri

Cam balkon modelleri arasında son olarak ısı camlı cam balkon sistemleri yer alır. Isı camlı cam balkon sistemleri ısı yalıtım özelliği taşıyan camlardır. Genel olarak ısı camlar iki ya da daha fazla cam arasında boşluk bırakılarak bu boşluğa argon, kripton ve ksenon gibi asal gazlar ya da direk hava doldurularak oluşmaktadır. Isı cam etrafına nem alıcı ve dış yalıtım macunu da kullanılarak camlar bir bütün haline getirilir. Kısaca bir camın ısı cam özelliğini taşıyabilmesi için bütün bu özellikleri içerisinde barındırması gereklidir. Isı cam balkon sistemleri ısı cam malzeme ile hazırlanan cam balkon sistemleridir.