Cam Balkon İzmir

Cam balkon İzmir ve çevresinde oldukça popüler bir uygulamadır. Sayfa üzerinden ürün ve uygulamalarımız hakkında bilgi alın.

Cam balkon İzmir ve çevresinde oldukça popüler bir uygulamadır. Bu uygulamalarda, evler ve daireler için koruma ve kapatma, modern bir biçimde sunulur. Aynı zamanda dış mekanı işlevsel, güvenli ve çok daha güzel hale getirmenin harika bir yoludur.

Cam Balkonun Avantajları Nelerdir?

Cam bir balkona sahip olmak, evinize veya dairenize ilginç bir alternatif olabilir. İşte cam balkon uygulamalarının sunduğu çeşitli avantajlar.

 1. Termal konfor: Cam balkon kapalıyken soğuğa, rüzgara ve yağmura karşı koruma sağlar, bu da alanın yılın herhangi bir zamanında kullanılmasına olanak tanır;
 2. Güvenlik: Farklı modeller yetişkinler, çocuklar ve hayvanlar için güvenliği artırır;
 3. Akustik konfor: Cam kapak, dış gürültü girişini önemli ölçüde azaltır;
 4. Estetik: zarif, cam balkonları daha güzel kılar ve hem evler hem de daireler için modern bir görünüm sağlar;
 5. Şeffaflık: Cam, görsel bütünleşme sağlar ve dış peyzajın görünümünün korunmasına izin verir;
 6. İşlevsellik: balkonunuzun işlevlerini genişletin ve yaşam alanı ile entegrasyon ile daha fazla alan kazanın.

Tüm bu avantajları ile cam balkon mükemmel bir yatırım seçeneğidir. Sonuçta, tüm bu faydalar mülkün değerlenmesine yardımcı olacak ve dış alanın daha iyi kullanılmasını sağlayacaktır.

Cam Balkon İzmir İçin İdeal Bir Seçim Midir?

Evet, Başta İzmir Olmak Üzere, Ege ve çevresi için oldukça uygundur.

Cam Balkonda Kullanılan Materyal Türleri Nelerdir?

Cam balkon ürünleri içerisinde kullanılan farklı cam türleri vardır, işte ana türler:

Havalı Camlar

Bu cam türü, temperleme ısıl işlemine tabi tutulur ve bu nedenle sıradan cama göre daha serttir ve termal şoklara karşı daha dayanıklıdır. Kırılma durumunda parçaları küçük parçalara ayrılır.

Lamine

Bir plastik film tabakası ile birleştirilen cam plakalardan oluşan bir camdır. Bu, darbelere karşı çok dirençli olmasını sağlar ve kırılma durumunda şarapnel iç güvenlik filmine hapsolur. Aynı zamanda gürültü azaltma ve UV ışınlarına karşı koruma sağlar.

Akustik Kontrol Camı (Yalıtımlı cam)

Yalıtımlı cam olarak bilinen bu tip, aralarında bir iç kurutulmuş hava tabakası bulunan iki cam tabakasından oluşan bir sisteme sahiptir. Bu sistem, dış gürültüye karşı korumayı garanti eder ve ısıyı engeller. Ayrıca buğulanmama avantajına da sahiptir.

Balkonunuz için türünü seçmek için her birinin temel özelliklerini ve maliyet avantajlarını inceleyin. İhtiyaçlarınız için ideal tipi garanti etmek için uzman bir şirkete danışmak da önemlidir. Bu alternatiflere ek olarak giyotin cam da yer almaktadır.

İzmir Cam Balkon olarak bizim önerimiz; daha dayanıklı ve daha güvenli bir tip olan temperli cam kullanılmasıdır.

Temperli cam, adını 650ºC ve 700ºC gibi yüksek sıcaklıklara maruz kaldığı bir ısıl işlem sürecinden geçtiği ve ardından bir termal şoka neden olmak için soğuk hava jetleri aldığı için alır. Bu işlem, temperli camı sıradan cama göre kırılmaya karşı 6 kat daha dirençli hale getirir ve bir kaza olsa bile cam kıymık oluşturmaz, tam tersine küçük parçalara ayrılır.

Temperli cam ayrıca rüzgar basıncına karşı daha yüksek bir dirence sahiptir, bu nedenle apartman dairelerinde ve rüzgarlı bölgelerde cam balkonlar için en çok tavsiye edilen camdır.

Öte yandan, lamine cam, bir Polivinil Butiral (PVB) ekranla birleştirilmiş iki veya daha fazla cam balkon izmir plakadan oluşur. Araba ön camlarında yaygın olarak kullanılan bu cam türü daha az dirençlidir, ancak kırıldığında kıymıklar PVB ekranına takılır. Standart NBR 16259, bu tür camların yalnızca rüzgar olayının daha az olduğu bölgelerde ve alçak balkonlarda yani lamine camın balkon balkonları için iyi bir seçenek olmadığını düşünmektedir.

Her ihtimale karşı ve evinizin tam güvenliğini sağlamak için temperli camı seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Neden Cam Balkon İzmir Tercih Edilmelidir?

Cam balkona sahip olmak birçok insanın hayali haline geldi. Birincisi, evin kullanışlı alanını artırdığı ve oturma odası ve mutfak gibi diğer ortamlarla entegre bir şekilde kullanılabileceği için. İkincisi, cam balkon, özgür ve huzurlu günlerin daha iyi keyfini çıkarmanızı sağlayan ekstra koruma ve konforu garanti eder. Ayrıca cam uygulamaları hala apartmanın cephesine özel bir dokunuş sunar.

Evinizi bu uygulama ile zenginleştirmek başta ege bölgesinin ve İzmir cam balkon m2 fiyatları ile ilgileniyorsanız, bu yazıyı takip etmeye devam edin. Eviniz için ideal cam türünden başlayarak konu hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız.

Cam Balkon Bakımı ve Temizliği
Bakım ve Temizlik

Kaplamalarda Bakım ve Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Cam balkon izmir pek hoş olmayan kısmı, güzel ve işlevsel kalması için sürekli bakım ve temizlik gerektirmesidir. Temizlik yalnızca yumuşak sabun ve su ve tüy bırakmayan bir bezle yapılabilir. Pencerelerin geçtiği rayları temizlemek için elektrikli süpürge ve nemli bir bez kullanın. Ancak balkonunuzun keyfini en iyi şekilde çıkarmak için her zaman temiz tutmayı unutmayın.

İzmir Cam Balkon Fiyatları

Cam balkonun fiyatı, projeyi daha pahalı veya daha ucuz hale getirebilecek bazı faktörlere bağlıdır. Biri balkon açma tipidir. En yaygın ve finansal olarak uygun olanı koşu tipidir. Balkonda daha geniş bir boş alan gerektiren kapı tipi açıklığı veya ayrıca kanatların tamamen açıldığı döner açıklığı da tercih edebilirsiniz.

Paslanmaz çelik alüminyum fitil daha yüksek maliyetli bir malzeme olduğu için balkon profilinde alüminyum veya paslanmaz çelik kullanılması da nihai fiyatı etkilemektedir. Son olarak camın rengi de balkon bütçesini etkilerŞu anda füme cam balkon seçenekleri, yeşil cam balkon ve renksiz cam balkon bulunmaktadır. Biraz tasarruf etmek istiyorsanız renksiz camı tercih edin.

İzmir balkon camlama fiyatını belirleme bütçesi, camla kaplanacak alanın büyüklüğüne, ne kadar büyükse, o kadar pahalıya da bağlı olacaktır.

Seçim İpuçları

Evlerde veya apartmanlarda cam montajının estetiğin ötesine geçen birçok avantajı vardır, ancak bu faydaların% 100’ünden yararlanmak için bazı özel noktalarda özel dikkat gereklidir.

Yazının bundan sonraki bölümünde, balkonunuzu cam uygulamasıyla muhteşem hale getirmeniz için size 3 ipucu vereceğiz. Sırlama balkon (iç ve dış), iki ortamlarda entegrasyonunu gerçekleştirmek ve hava koşullarının doğal ışık ve bağımsız aydınlatma sağlayan daha bir ortam yapmak isteyenler için idealdir.

1 – Lamine Cam ve Temperli Cam Balkon

Bu tip prosedür için en uygun cam, temperli, lamine veya temperli, güvenlik filmli camdır. Ancak evlerde cam balkonlardan bahsettiğimizde malzeme seçimi daha esnektir ve profesyonelin belirttiği birden fazla seçenek olabilir.

Artık apartman dairelerinde balkonların kapatılması söz konusu olduğunda , bu konuyla ilgili kuralların montajında ​​onayının kontrol edilmesi gerekmektedir. Kat mülkiyetinin standardizasyon modeli, kat mülkiyeti cephesinin binanın dış alanı ile görsel uyumuna sahip olacak şekilde empoze edilmiştir.

2 – Cam Balkon İzmir Türlerindeki Farkı Anlayın

Standart NBR 14698, camın güvenli ve dayanıklı olması için sahip olması gereken gereksinimleri ve gerekli özeni belirtir. Temperli , mukavemetini arttırmak için yüksek sıcaklık işlemine tabi tutulan yaygın bir camdır, kırılma durumunda cam küçük, sivri olmayan parçalarla kırılır.

Lamine cam ise farklı şekilde oluşturulmuş olup, içerisinde güvenlik filmi bulunan iki cam tabakasından oluşur ve kırıldığında malzeme kırılmaz ve yapıda kalır, profesyonellerin değiştirilmesini gerektirir.

3. Cam Ve Firma Kalitesi

Kalitenin önemini vurguladığımızda sadece kaliteli firmalar ve konusunda uzman profesyoneller aramakla kalmıyor, aynı zamanda kurulacak camın balkonun kapatılmasına uygunluğundan da bahsediyoruz.

Bu nedenle, konum için seçilen camın türü ne olursa olsun, imalatından kaynaklanan herhangi bir kusur varsa, çevre güvenliğini ve malzeme kalitesini tehlikeye atması muhtemeldir.

Bu nedenle, cam balkonları kapatmak için size toplam verimlilik ve güvenlik sağlamak için her üretim sürecini izleyerek bir kalite yönetim modeli oluşturan bir grup teknik standardı belirleyen ISO 9001 sertifikasına sahip olan firmalardan hizmet alınmaya özen göstermelidir.

İzmir Cam Balkon Fiyatları

Evlerde Öne Çıkan Cam Balkon Tercihleri

Cam Balkon konusunda kaliteli bir firma ve eğitimli profesyonellerle birlikte evinizin veya dairenizin özelliklerine göre doğru camı seçmek güzellik, sofistike ve güvenliğin garantisidir.

Firmamız, size yetkinlik ve yüksek eğitimli iş gücü sağlamak için kendi teknik yardım ağına sahiptir. Cam balkon izmir Kurulum cam duvar, cam tavan ve hatta korkuluklarda sayısız referansa sahibiz.

Camla yapılan herhangi bir prosedür, son derece hassas malzemeler oldukları için azami dikkat gerektirir. Hizmetlerimizi talep ederken içiniz rahat olsun, tüm prosedürler son derece dikkatli bir şekilde gerçekleştirilir ve malzemenin yapımından, camın taşınmasından montaja kadar tanınmış mühendisler tarafından denetlenir.

Web sitemiz üzerinden daha önceki projelerimize ulaşabilir veya bizimle iletişime geçerek, Cam balkon fiyatları İzmir gibi konularda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cam Balkon Bakımı

Cam balkon çeşitli nedenlerle her özellik farkı yapan bir gelişmedir. Sunduğu tüm avantajları korumayı ve balkonların artık kullanışlı bir oda olduğunu düşünürsek, bu yapıyı akılda tutmak önemli! Ayrıca şunu da eklemek gerekir. Katlanır sistemlerde temizlik ve bakım çok daha kolaydır.

Cam Balkon Nasıl Temizlenir?

Camlarda kir ve toz birikmesini önlemek için mutlaka temizlenmesi gerekir! Genel olarak, temizlik yapan ve işlem hakkında bilgi aramayan kişiler, yapıları yıpratabilir ve hatta cama zarar verebilir.

Bu nedenle günlük rutin temizliği yapmanızı, ancak sadece yumuşak sabun kullanmanızı öneririz – paletlerin ve toplama noktalarının temizliğini yoğunlaştırır.

Cam malzemesini tehlikeye atabileceği ve bazı sorunlara neden olabileceği için asla kimyasalları veya ev yapımı karışımları kullanmayı tercih etmeyin.

Camda Çatlama Olduğunda Ne Yapılmalıdır?

Camda kırılma, çatlak veya çatlak olması durumunda hemen profesyonelleri arayın! Ayrıca, bu tür sorunların kolayca veya sık sık meydana gelmemesi için profesyonellerin yapıları sürekli olarak takip etmeleri de önemlidir.

Durum ne olursa olsun, kimsenin camı değiştirmesine veya kendiniz çözmeye çalışmasına asla izin vermeyin.

Bunun için ne tür cam kullanıldığını, yapı için kullanılan ölçülerin tam olarak ne olduğunu ve nasıl doğru bir şekilde değiştirileceğini bilmek önemlidir. Bu nedenle, en tutarlı şey, cam tasarımından ve uygulamasından sorumlu şirketi aramaktır.

Risk almayın!

Ana tavsiyemiz şudur: Tüm bakımlar, herhangi bir şekilde yapılmaması için uzman ekipler tarafından yapılmalıdır – sadece rutin bir temizlik yerine daha yoğun bir temizlik olsa bile!

Pencereler arasındaki sesleri fark ettiniz mi? Yağmurlu günlerde camlı balkonda su birikmesiyle ilgili sorunlarınız mı var? Bu nedenle, pencereleri camla kapatma konusunda uzmanlaşmış bir teknisyen aramanın tam zamanı.

Balkon Geliştirmesi İçin Tercih Edilecek Marka ve Firmanın Önemi

Bazı kişilerin bu uygulamanın bakımını yapmak için camcı kiralama hatasını yapmaları mümkündür ve bu profesyonel bu tür bir hizmeti yerine getirmek için kalifiye değildir.

Bu nedenle, bu alanda hizmet vermek için uygun şekilde eğitilmiş kişilerle balkonları kapatma konusunda uzmanlaşmış bir şirkete her zaman güvenmeyi seçin .

Kullanılan Cam Türünde Balkon Bakım Nasıl Yapılır?

Bakım sırasında teknisyenler aşağıdaki noktaları kontrol eder:

 • kasnaklar;
 • Kılavuz yaylar;
 • Pivotlar;
 • Sızdırmazlık Öğeleri;
 • Alt ve üst otoparklar;

Tüm bu kontroller ile değiştirilmesi veya onarılması gereken her şeyi görmek mümkün!

İzmir Balkon camı bakımının sadece arızalar zaten belli olduğunda talep edilmesi gerekmediğini, çünkü bakım yardımının tam olarak sorunları önlemeye hizmet ettiğini ve bu sorunların kazalara yol açabileceğini vurgulamakta fayda var.

Balkon Camlarında Kullanılan Camın Direnci Nedir?

Balkonların cam birçok kişi tarafından aranan bir çözümdür ve kurulacak için, ve materyallerin tiplerine özellikle cam, nitelikli olmasını sağlamak için kullanılır ile yapmak kim olduğunu bilmek önemlidir!

Genellikle balkon kapatma hizmetlerinde temperli cam ve lamine cam arasında seçim yapmak mümkündür. Ancak, bu yapıyı kiralamak için segmentte uzman bir şirket aramadan önce, her bir cam türünün özelliklerini bilmek önemlidir.

Bu nedenle evinizde, iş yerinizde veya ofis odanızda cam kapama olmasını düşünüyorsanız konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Cam Balkonlarda Kullanılan Cam Türleri Nelerdir?

İzmir Cam Balkonlarda Temperli Camların Özellikleri

Temperli cam, nasıl yapıldığı nedeniyle süper sert ve güvenlidir. Bu malzeme, sıcaklıkların 650 ile 750 °C arasında değiştiği bir termal prosedüre tabi tutulur! Daha sonra termal şoka neden olmak için soğuk hava jetleri alır ve bu, diğer cam türlerine kıyasla daha fazla direnç sağlayacaktır.

Balkonları kapatma işlevini yerine getirmek için verimli ve nitelikli olmasına rağmen, şirketlerin cilde zararlı ultraviyole ışınlarını engellemenin yanı sıra cam kırıklarını kırılmasını önleyen renksiz bir film uygulaması sunması yaygındır. mobilyalara zarar verir.

Lamine Cam Özellikleri

Lamine cam, halihazırda, PVB (polivinil butiral) veya reçine katmanları ile birleştirilen birden fazla cam levhadan oluşmaktadır. Böylece, kırılma durumunda şarapnel de bu ara katmanlara yapışır ve yayılmaz – bu da durumu daha da kötüleştirir ve başka kazalara neden olabilir.

Güçlü darbelere veya sıcaklık değişimlerine dayanacak en iyi direnç düzeyine sahip olmadığı için, kıyı bölgeleri gibi çok fazla olan bölgeler için pek tavsiye edilmeyebilir.

Güvenlik yönetmelikleri ne diyor?

NBR 16259 standardına göre hem lamine hem de temperli cam, camın kurulacağı yerin rüzgar basınç seviyelerini karşılaması ve düzgün dağılmış yüklere karşı dayanıklı olması gerekir. 

Bunu akılda tutarak, balkonunuza monte edilen camın türünü belirlemek için uzman profesyonellerin değerlendirmesi çok önemlidir!

Cam Balkon İzmir Camlarının Bakımını Yapmamanın Riskleri Nelerdir?

İzmir Balkon camlarının bakımı, bu hizmetin bitmesi gibi ciddi riskler de dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı çok önemlidir. ABNT’de öngörülen teknik standarda göre, cam balkonların önleyici bakımı en fazla iki yılda bir yapılmalıdır.

Bu işlemler tavsiye edilen sıklıkta veya uzman profesyoneller tarafından yapılmazsa, camın kırılması, yatakların çatlaması, kılavuzların kırılması, kasnak millerinin bükülmesi, yağmur ve gürültüye karşı koruma olmaması, direnç olmaması gibi sorunlarla karşılaşma riskiniz vardır. diğerlerinin yanı sıra güçlü rüzgarlara, lekelere karşı.

Bir kere cam balkon yatırımı yaptıysanız veya yatırım yapmayı düşünüyorsanız neden bakım süreçlerini planlamak ve ilgilenmemek sorumluluğunu bir kenara bırakasınız ki? Ondan çık.

Cam Balkon İzmir: En Modern Seçimler Hangileri?
Cam Balkon: En Modern Seçimler Hangileri?
Cam balkon hizmeti aldığınız firma seçimi neden önemli?

Önleyici bakımınızı planlamak için ideal zaman aralığının ne olduğunu sormanın yanı sıra, mülkünüz için tasarlanan yapının bakımını nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için balkona cam takan teknisyenlerden tavsiye istemek son derece ilginç ve mantıklıdır – bu nedenle profesyonel, diğer ayrıntıların yanı sıra kat mülkiyeti veya konutun bölgesini, temizlik sıklığını, kullanım şeklini, kullanılan cam türünü değerlendirmelidir.

Bu nedenle balkon camlama firması SP’yi işe almadan önce çok araştırma yapmanın önemini vurgulamalıyız . İstenilen hizmeti yerine getirmek için deneyimli ve kalifiye profesyonellere güvendiğinizi bilmek ve onlar tarafından verilen tavsiyelere uyarak kendinizi güvende hissetmek önemlidir.

İstek ve ihtiyacınıza göre projeleri yürütmek ve yapıları kurmak için hazırlanmış ve uygun şekilde eğitilmiş profesyonellerden oluşan bir ekibe sahibiz. Ayrıca, kullanılan tüm malzemelerin yüksek kalitede olmasını ve hizmetlerin yürütülmesi için sağlanan ekipmanın herkesin güvenliğini sağlamak için yeterli olmasını sağlıyoruz.

Bizimle balkon camları için fiyat teklifleri yapmanın yanı sıra, bu tür yapılarla ilgili şüphelerinizi netleştirmekten çekinmeyin! Size hizmet etmek için hazırız.  Web sitemize hemen erişme ve şirket hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatını yakalayın!

İzmir ve Ege’de Bu Tür Bir Kapama Uygun Mudur?

Bazı insanlar bir apartman dairesinde yaşıyor, ancak her zaman evde bir sebze bahçesi veya bitki olmasını istemişler, değil mi? Ne yazık ki, yer darlığı nedeniyle bu her zaman mümkün değildir. Son zamanlarda balkon camlama imkanı ile bu durum değişti ve artık bu mekanlar güzel bahçelere dönüştürülebiliyor.

veranda büyüyen baharat, çiçekler ve bitkiler için uygun bir ortam – şiddetli rüzgar, yağmur ve hoş bir sıcaklık korunan bir alanı oluşturur.

Evinize biraz doğa getirmek harikadır, çevreye yeni bir hava verir ve hatta yeni bir hobi edinmenizi bile sağlayabilir.

Cam balkonlu dairede bahçe mümkündür.

Bitkiler nasıl seçilir?

Başlamadan önce, Cam Balkon izmir için ortamda en iyi görünecek bitkiler hakkında araştırma yapmak gerekir. Islak veya ışık dolu ortamlarda hangi türlerin en iyi sonucu verdiğini değerlendirin – bu şekilde bitkilerinizin ölmemesini sağlayabilirsiniz.

Yemek tarifleri hazırlarken taze kullanmak için baharat yetiştirmeyi de düşünebilirsiniz. Bazı baharat örnekleri şunlardır: kekik, frenk soğanı, maydanoz vb.

Saksılar ve bahçe yerleri nasıl seçilir

Veranda camlama hizmetini gerçekleştirdikten sonra sebze bahçenizi kurmak veya bitkilerinizi bırakmak istediğiniz yeri ayırın. Bu aşamada, çevreye güzel bir görünüm kazandırmanın yanı sıra bitkilerinizi gruplamanın kompakt bir yolu olan çin dikey bir bahçe düşünmeye değer.

İzmir Vazo seçimi ortamı oluşturmak için çok önemlidir. İstediğiniz tarza uygun renkler kullanın: daha neşeli öneriler için renkler, modernliği iletmek için metalik tonlar. Böylece genel hatlar itibariyle İzmir ve Ege’de balkon kapama konusunu ele almış olduk. Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Pros

Dayanıklı

Güvenli

Sağlam

Uygun Fiyatlı

Cons

Henüz Yok

Review Overview
Ortalama Puan
SUMMARY

Cam balkon İzmir ve çevresinde oldukça popüler bir uygulamadır. Bu uygulamalarda, evler ve daireler için koruma ve kapatma, modern bir biçimde sunulur. Aynı zamanda dış mekanı işlevsel, güvenli ve çok daha güzel hale getirmenin harika bir yoludur.

5.0