Isı Cam Balkon İzmir

Isı Cam Balkon İzmir

Isı Cam Balkon İzmir

Isı Cam Balkon İzmir https://www.izmircambalkonfiyatlari.com/wp-content/uploads/2021/05/Cam-Balkon.jpg 800 400 Cam Balkon İzmir - Estetik ve Ekonomik Cam Balkon İzmir - Estetik ve Ekonomik

Isı cam balkon ısıcam özelliği bulunan camlar ile hazırlanan cam balkon sistemidir. Bu durumda ısıcam; ŞİŞECAM firmasının ürettiği yalıtım özellikli camdır. Bu firma içerisinde barındırdığı teknoloji ile ürettiği bütün camlara kendi ismini vermiştir. Yani piyasadan satın almayı düşündüğünüz her ısı cam ŞİŞECAM firmasının ürettiği ısı cam değildir. Genel olarak ise ısı cam denildiği zaman iki ya da ikiden fazla camın aralarında boşluk bırakılıp ve bırakılan bu boşluğa genelde argon, kripton, ksenon gibi asal gaz veya doğrudan hava ile doldurularak etrafına da alüminyum, nem alan butil ve dış yalıtım macunu da kullanılarak camların tek parça haline getirilme işlemidir.

Isı Cam Balkon İzmir
Isı Cam Balkon İzmir

Isı Camlı Cam Balkonlarda İdeal Cam Kalınlığı Ne Kadar Olmalıdır?

Isı cam özelliği taşıyan camlarda camların arasına dondurulan gazın ısı yalıtımının, normal havaya göre göstermiş olduğu performansı daha fazladır. Bu yüzden cam aralarına doldurulan gazın argon gazıyla doldurulmuş olmasına özen gösterilmelidir. Camın kalınlığının ya da çıta boşluğunun ısı tasarrufu ile hiçbir ilgisi yoktur. Bu tür cam balkonlarda cam yüzeyinin genişledikçe cam kalınlığının da artması gerekmektedir. Isı camlı cam balkonlar diğer cam balkonlara göre daha fazla özelliğe sahiptirler. Çünkü ısı camlı cam balkonlardaki amaç ısı tasarrufu sağlamaktır. Bu yüzden ısı camlı cam balkonlarda kullanılan her malzemenin ısı yalıtımlı malzeme olması gerekmektedir. Isı camlı balkonlar için belirlenen ideal kalınlık ise 12 ile 14 mm olarak belirlenmiştir.

Isı Camlı Cam Balkon Sistemleri Sağlığa Zararlı Mıdır?

Isı camlı cam balkon sistemlerinde asal gazlar olarak bilinen bazı gazlar bulunabilmektedir. Isı camlı camlarda bu gazlar mutlaka bulunmalıdır. Isı camlı camlarda kullanılan gaz genel olarak aron adı ile bilinen asal bir gazdır ve bu gazın insan sağlığına hiçbir zararı bulunmamaktadır. Isı camlı camlarda genelde argon gazı iki camın arasına sıkıştırılmış vaziyette olduğu için dolayısı ile bu gazın dışarısı ile hiçbir teması bulunmamaktadır. Isı camlı camlar temper özellikli oldukları için bu camların kırılması da neredeyse imkânsızdır. Bu camların olası bir kırılmada durumunda ise gazlar hava ile sıkışarak doğaya karışacaktır.

Isı Camlı Cam Balkon Bazı Firmalarda Neden Daha Ucuzdur?

Bu yapıdaki cam balkonlar günümüzde oldukça popüler bir cam balkon modelidir. Bu durumdan dolayı bazı rakip firmalar ücretlendirmelerde kampanya yöntemine  başvurmaktadırlar. Bu yüzden ısı camlı olarak satın almayı düşündüğünüz ürünün ısı cam özelliği taşıdığından mutlaka emin olmanız gerekmektedir. Az maliyetle cam balkon takan firmalar ısı cam adı altında ısı cam özelliği bulunmayan camlar kullanarak olması gerekenden daha düşük kalitede ısı cam üretimi yapmaktadırlar. Bu yüzden ucuza ısı camlı cam balkon satın alırken sonrasında memnun kalmayıp ekstra masraf yapabileceğinizi aklınızdan çıkaramamanız gerekir. Bu gibi hususlarda, Cam Balkon İzmir konusunda geniş çapta tecrübeye sahip firmamız ile iletişime geçerek, bilgi alabilirsiniz.