Renkli Cam Balkon

Renkli Cam Balkon

Renkli Cam Balkon

Renkli Cam Balkon https://www.izmircambalkonfiyatlari.com/wp-content/uploads/2021/05/Cam-Balkon-Izmir-2.jpg 717 480 Cam Balkon İzmir - Estetik ve Ekonomik Cam Balkon İzmir - Estetik ve Ekonomik

Renkli cam balkon kış mevsimlerinde bile balkonlarının keyfini çıkarmak isteyen kişiler için tasarlanan sistemler arasında yer almaktadır. Dış etken ve hava şartlarından etkilenmeden balkonunuzdan yaralanmanız ve balkonunuzu dış dünyaya tamamen kapatmak için kapalı bir ortam elde edebilirsiniz. Renkli cam uygulamalarında camların katlanıp aynı veya farklı noktalarda toplanması ile balkonunuzun mevsimler etkenlerden minimum düzeyde etkilenmesi mümkündür. Ayrıca uygun cam balkon renkleri ile balkona uygulanması gereken cam rengini de seçebilirsiniz. Camın rengini seçtiğiniz esnada alüminyum profillerin rengini de karar vermeniz gerekmektedir. Fakat cam ve alüminyum profillerin renk seçimleri konusunda acele etmemeli ve estetik bir görünüm için her detayı düşünmelisiniz.

Cam Balkon Rengi Nasıl Seçilmelidir?

Renkli cam balkon her evin ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla genel olarak 5 renk seçeneği olarak üretilir. Bu 5 renk seçenekleri arasında şeffaf(düz), mavi, bronz, füme ve yeşil renkleri yer almaktadır. Hali hazırda üretimi yapılan bu renklerin dışında cam filmi ya da iki cam arasına uygulanan lamine cam filmleri ile farklı renklerde cam balkon renkleri elde edilmesi de mümkündür. Cam balkon rengi seçimi yaparken hangi rengin ihtiyacınıza uygun olduğuna karar veremiyor olabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun cam balkon renkleri seçiminde bazı kriterler etkili olabilmektedir. Bunlar kısaca; eğer bir sitede yaşıyorsanız site yönetimi, müstakil eve sahip olma durumu ve apartmanda yaşama gibi kriterlerdir.

Cam Balkon İzmir
Cam Balkon İzmir

Siyah Cam Balkon Rengi Evi Karartır Mı?

Renge sahip cam kaplama uygulamalarında ev sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan biri de siyah cam balkonun evlerini karartıp karartmayacağı konusudur. Siyah cam balkonlar dışarıdan bakıldığı zaman kapalı havalar için oldukça fazla koyu duran bir renktir. Fakat içeriden bakıldığı zaman ise adeta şeffaf bir camdan bakıyormuş gibi bir hava sunmaktadır. Yani siyah cam balkon evleri karartmamakla birlikte güneş ışığını evin içine minimum düzeyde almaktadır. Şeffaf cam balkon İzmir ile siyah cam balkon arasında seçim yapmakta zorlanan kişiler bulunabilmektedir. Eğer müstakil, önü bahçeli ve manzaralı bir dairede iseniz ya da güneş ışığını az alan bir yerde yaşıyorsanız şeffaf cam rengini tercih edebilirsiniz.

Cam Balkon Renk Şeması

Renkli cam balkon şemasından tercih yaparken göz önünde bulundurup dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli konu bulunur.

  • Yaşamakta olduğunuz bina yeni ise ve balkonun korkuluk bölümleri camdan yapılmış ise korkulukta bulunan cama uygun bir renk seçimi yapabilirsiniz.
  • Yaşamakta olduğunuz binada yönetimin belirlemiş olduğu herhangi bir renk var ise verilen bu karara uygun bir cam balkon seçimi yapmanız gerekmektedir.
  • Renkli cam kaplama yapacağınız yer kafeterya, restoran ve benzeri mekanlar ise şeffaf cam balkon rengini tercih etmeniz gerekir.
  • Eviniz müstakil olup balkonunuz çok fazla güneş alıyorsa bronz ya da füme rengi bir cam tercihinde bulunabilirsiniz.