Sürme Cam Balkon Profilleri

Sürme Cam Balkon Profilleri

Sürme Cam Balkon Profilleri

Sürme Cam Balkon Profilleri https://www.izmircambalkonfiyatlari.com/wp-content/uploads/2021/06/woman-by-the-window-with-smartphone-making-a-phone-P5TPSCL.jpg 737 480 Cam Balkon İzmir - Estetik ve Ekonomik Cam Balkon İzmir - Estetik ve Ekonomik

Sürme cam balkon profilleri birçok evde kullanılır. Evi daha modern bir hale getirmekle birlikte daha kullanışlı olduğu da bir gerçektir. Son yıllarda duvarları yıkıp cam balkon yapmak çok yaygın bir hale gelmiştir. Işığı tamamen içeri almaya işe yaramasıyla birlikte balkonu da daha geniş gösterir. Sürme camın birçok özelliği mevcuttur. Camın yapısı büyük önem taşır. Isıya yalıtımlı camlar kullanmak önemlidir. Bu sayede kışın bile balkon sıcak kalabilir. Ya da yazın sıcağı daha az hissetmeye de yarayabilir.

Sürme Cam Profilleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Sürme cam profillerinin birçok şekli vardır. Toplamda 9 profil modeli vardır. Bunlar; üçlü alt ray, ikili ilave alt ray, üçlü üst kasa, ikili üst kasa, alt baza, kulp profili, çekme fitil, u şeklinde yan kasa ve yan kasa olmak üzere 9 tanedir. Alt raylar sürgünün sıkıntısız çalışmasına yardımcı olur ve bu sayede sürme cam kolayca sağa sola hareket ettirilir. Sürme işlemi yapılırken oldukça az güç harcanır ve iteleme işlemi alt raylar sayesinde rahat bir şekilde gerçekleştirilir.

Sürme Cam Balkon Profilleri Türleri
Sürme Cam Balkon Profilleri

Sürme Cam Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

İnsanlar arttıkça yaşanılan evler de küçülmeye başlamıştır. Bu sebeple küçük evler kişiyi boğabilir ve balkona çıkmak da kış ayları için zorlayıcı olabilir. Ancak tamamen camlarla kaplı bir balkon yaptırarak yaşam alanı biraz genişlemiş gibi hissedilebilir. Son yıllarda cam balkonlar birçok kişi tarafından evlerine yaptırılmaktadır. Sürme cam yaptırırken önemli olan balkonun nasıl bir şekli olduğudur. Sürme cam profilleri ise balkonun şekline göre dizayn edilmektedir. Kapı kolunun nasıl olacağından duvara nasıl ayarlanacağı bu sayede karar verilir. Alt rayların kolayca sürülebilmesi sayesinde istenirse cam açılabilir. Sürme camların temizliği de oldukça kolaydır. Bir çekçek sayesinde kısa sürede temizlenebilir ve iz bırakma gibi bir sorunu olmaz. Sürme camlar dışarıya karı korunmasız değildir. Camlar çok dayanıklı olduğu için sorun teşkil etmez. Çok ağır darbelere karşı bile sağlam kırılmayan camlardan bu sistem oluşturulur.

Sürme Cam Çeşit ve Özellikleri

Sürme cam balkon profilleri istenilen ebatta tasarlanabilir. Büyük sürme profili ya da küçük sürme profili balkonun çeşidine göre tercih edilebilir. Alana göre büyük sürme tercih edenler genelde kafe gibi büyük yerleri boydan boya tamamen kapatacak kişiler tarafından kullanılır. Bazı büyük evlerde de büyük sürme tercih edilmekle birlikte genelde küçük sürme profili tercih edilir. Cam profilin kasası da önem taşır kasa gövdeyi taşır bu sebeple bu profile uygun şekilde tasarlanmalıdır. Yan kasa profili duvar şekline uygun olarak tasarlandığı için görüntü tam olarak kaplı hale gelir. Sürmeli camların yalıtım, ısı koruma gibi özelliklerinin yanı sıra görünüm olarak modern durduğu için son yıllarda hem iş yerlerinde hem de evde kullanımı fazlalaşmıştır.